Kodėl brendai nesugeba gero posto išspausti?
Nes tingi, nes nėra laiko, nes neturi ką pasakyti, nes visi taip daro, nes...
Žinoma, kad tokia antrašte noriu paerzinti. Bet jei iš brendo kostiumo perlipsite į naminio nusinaršytojo treningus išmuštais keliais, pritarsite: triuškinama dauguma brendų socialiniuose tinkluose yra skysti, pražiūrimi, ignoruotini. Betiksliai.
Brendus ganantieji žiaukčioja nuo turinio, kurį turi skelbti sekėjams — įkyri savigyra, ar lakūs apieniekizmai. Skirta visiems, o keliauja į niekur. Paspaudi “skelbti”, iškvepi su palengvėjimu, kad dvi savaites brūžintas postas pagaliau išėjo į pasaulį, bet pasaulis tuo metu (kaip ir visada) buvo užsiėmęs kitkuo.
Daug rašau apie uniformiškumo pavojus brendams, kas mėnesį vis nuožmiau grūmojantį tyrimą apie pilkybės erą perskaitau ir vis tiek akyse nespalvėja. Iš dalies dėl to, kad nežiūrima toliau savo konkurentų, iš dalies dėl nežinomybės šiurpių (“nebandėm — baisu”), iš dalies dėl tingumo ir nejautrumo auditorijai. Pavykusių atvejų — pilna, bet nėra laiko jų gaudyti, reikia skubiai pranešti sekėjams apie įmonės penkerių metų jubiliejų. Taip ir liekame prie plonų rinkodaros tiesyčių ir permatomų šablonų.
Socmedija — keistas darinys. Pažadėjusi mums beprotišką ryšio ekstazę (“susijunk su draugais ir žinok apie juos viską”), klastūnė sparčiai šūdifikavosi, atjungdama žadėtus ryšius, įvesdama algoritmo diktatą, dalį žmonių įgalindama virsti prekybcentriais (kažkodėl sakome: “influenceriai”) ir įleisdama neišauklėtų brendų kaimenę. Vargšai, pasiūlymais iš bazukų apšaudomi vartotojai, vos spėja tas atakas ignoruoti.
O tada, kai tinklai braška ir krinka, įstumiamas Džiokeris — dirbtinis intelektas. Dabar mes jums tai paduosime turinio, pakaks iki gyvenimo galo, trina rankomis TT ir Meta. O jei nežiūrėsite, sukursime netikras anketas, kurios už jus žiūrės ir kurios komentuos jūsų postus. (Apie tai išsiplėsiu kitos savaitės “Dėmes!o” numeryje.)
Čia galima supanikuoti, arba prisiminti, kad net chaose privalai išsiskirti, kitaip tau — batai. Praignoruoti madą, pagalvoti apie save. Ką mes norime parodyti? Ar turime ką papasakoti? Ko apgaulingai begalybiniame eteryje vis dėl to trūksta? Kaip galime būti naudingi auditorijai?
Seras John Hegarty sako, kad per visus savo 80 metų (reklamoje jis vos 60) suprato, kad nėra brendams geresnės strategijos, nei tiesos sakymas. Ją reikia užemocinti, simpatingiau įvilkti, bet tiesa skrodžia kiaurai abejingumo. Ir tai itin galioja brendams socialiniuose tinkluose. Čia atvirumas, tiesmukumas, drąsa — galinga valiuta.
Gegužę noriu pakviesti jus pažvelgti į uždegančius įvairiausių sričių, skirtingų mokyklų, drąsių poelgių pavyzdžius. Suprantantieji apie ką yra jų brendai išnaudoja tai savo naudai. Juk kiek belaidotume socmedijas, tai vis dar geriausias koncentratas atvirų (tegul ir kartais užsiknisusių) akių, kurį turime. Neišvengiamai drąsinantys pavyzdžiai sako: “nebūk pilkas, žiūrėk, man juk pavyko.”
NAUJAS PRANEŠIMAS
40 įdomiausių brendų socialiniuose tinkluose (su pavyzdžiais!)
Be brendų nebūtų ir socmedijos. Tik reklama išlaiko šita mamutą. Ir visgi, be absoliučios daugumos brendų socmedija būtų geresnė. Ne visi tokie nepakenčiami — pasaulis (ir net Lietuva) gausūs atvejų, galinčių paskatinti tikėjimą: brendas gali tapti ir aktualiu, ir įtraukiančiu, ir dominančiu. Aš dalinsiuosi ryškiausiais to pavyzdžiais. Juk brendas pats pasirenka būti triukšmu, kurį visi nori numoti iš ekrano, ar turiniu, kurį prilaiko pirštu, kad tik nepaspruktų.
DATA: gegužės 6 d., antradienis.
TRUKMĖ: Dvi valandos nuo 10:00 iki 12:00, be pertraukų
VIETA: Zoom. Kalbėsiu gyvai. Po pranešimo skirsiu laiko klausimams atsakyti.
FORMATAS: 40 (ar labai panašus skaičius) brendų-pirmūnų. Įvairūs tinklai ir formatai. Skirtingos rinkos. Pamokos ir išvados.
Spauskite ir pirkite bilietus čia.
Kainos skiriasi, jei žiūrėsite po vieną, ar kartu su įmone. Bilietai turi tendenciją brangti.
KONTAKTAI: bilietai@degadangus.lt
Negalite nusėdėti paskaitose? Vadinasi, norite šokti. Didžiulis reivas su Vaikinais Iš Padorių Šeimų kovo 28 d. klube gallery_1986 kaip tik ir skirtas nervingoms kojoms. “1700 interested”, tapt?